UTSYN: Fra terrassen er det utsikt over den største elva på Sørlandet, Otra. FOTO: STEIN OLSEN
Arvet leilighet lagt ut for salg
Torsdag ettermiddag er det visning av utsiktsleiligheten som ImF arvet i Kristiansand.
7.490.000 kroner er prisantydningen for leiligheten med adresse Prestvikveien 26 i sameiet Prestviken Brygge i bydelen Lund i Kristiansand. Plasseringen betyr at den ligger sentrumsnært.
Per mandag ettermiddag var 11 personer påmeldt visningen torsdag 7. mai. Leiligheten kan tidligst bli solgt dagen etter, på frigjøringsdagen 8. mai.
Areal
Ifølge salgsoppgaven har boligen et bruksareal på 83 kvadratmeter. Internt bruksareal er på 79 kvadratmeter. Differansen utgjøres av en sportsbod.
I tillegg kommer en terrasse på 42 kvadratmeter med utsikt til elva Otra, som renner ut i Østre havn i Kristiansand.
Megleren trekker fram at leiligheten er «Plassert alene i hele 5. etasje» i leilighetsbygget, som er utstyrt med heis og garasjeplass.

ALENE: Leiligheten ligger inntrukket i 5. etasje, øverst i bygget. FOTO: JONAS BERG
To soverom
Begrensningen med tanke på framtidige eiere, er at det er snakk om en såkalt 3-roms med kun to soverom.
Leiligheten ble bygd i 2008 og ble solgt for 5,6 millioner kroner i november 2009.
Markedet
Akkurat nå er det godt over 600 leiligheter til salgs i Kristiansand. Søker vi på prisantydning opp til 7,5 millioner kroner, reduseres antallet til rett under 200.
I nyhetsbrevet som ble sendt ut til abonnentene torsdag 30. april, kan du lese mer om de betydelige verdien som lå i arven som ImF fikk.













Legg igjen et svar
Want to join the discussion?Feel free to contribute!